Želví ostrov Zakynthos

27. května 2013 v 21:53 |  Zakynthos
Chystáte se navštívit Řecko a přemýšlíte, jaký ostrov zvolit? Vaše volba by mohla směřovat třeba na Zakynthos, údajně nejhezčí z ostrovů v Jónském souostroví.

Ostrov by se dal jednoduše charakterizovat jako úrodný a zelený kus země, na kterém se krčí romantické horské vesničky a četné kláštery. Hlavní město ostrova nese stejný název jako ostrov sám, tedy Zakynthos. Jméno pochází z označení divokých hyacintů, které tu na ostrově každé jaro rozkvétají téměř na každém kroku.

Na ostrově se se určitě nebudou nudit ti, kteří mají rádi přírodu a její poznávání. Známou zvláštností ostrova je pláž Xyngia. Jde o malou oblázkovou pláž, v jejíž blízkosti vyvěrá pod mořskou hladinou síra. Voda se tu barví doběla, je značně cítit sírou a má léčivé účinky. Zamilovaní zase míří ke skalám Mizithres, ke kterým se váží báje o Alexandru a Roxaně a jejichž návštěva slibuje lásku na celý život.

Na Zakynthosu se též nachází největší ZOO v jihozápadním Řecku. K vidění tu jsou stovky zvířat od obojživelníků přes ptáky až po savce. Park nese název Kamenný ASKOS a jeho návštěvu by si neměl žádný návštěvník Zakynthosu nechat ujít.


K lenošení přímo vybízejí ty nejhezčí pláže s mramorovým pískem. Tou nejznámější je Navagio (Ztroskotání), u které se turisté koupou v blankytně modrém moři, ze kterého až bolí oči.

Největší raritou ostrova je zřejmě želva Caretta Caretta. Ta sem každoročně láká tisíce turistů, neboť se zde v letních měsících rozmnožuje a klade do písku svá vajíčka. Vzhledem k velké návštěvnosti ostrova se bohužel stala ohroženým druhem a je přísně chráněná. Setkání s těmito živočichy nabízí jižní část ostrova, ale je nutné si uvědomit, že vzhledem k jejich výskytu jsou zde zakázány jakékoli vodní sporty. Za želvami se každý den pořádají i výpravy lodí a návštěvníci si tak mohou vychutnat plavání s těmito vzácnými tvory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama