Červen 2013

Parga

30. června 2013 v 22:51 Pevninské Řecko
Oblast kolem Pargy je celá tak trošku izolovaná od zbytku Řecka. Naštěstí se ale již se pracuje na výstavbě nové dálnice. Ta propojí Pargu s pevninským Řeckem a měla by tomuto místečku umožnit se stát oblíbenou turistickou destinací. V Parze je totiž možné se setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Koupající se turisté mají výhled na ostrov Paxos a jižní část ostrova Korfu. Při dobrém počasí lze dohlédnou dokonce až na ostrov Lefkada. Výhodou Epirské riviery je fakt, že vzhledem k blízkosti okolních ostrovů je možné se pravidelně vypravovat na jednodenní poznávací výlety okolních ostrovů a večer se vracet na svůj tichý a útulný poloostrov. Ti akčnější si pak vypravují i do nedaleké Albánie. Na poloostrově se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů a je chráněným přírodním územím.

Kam na ostrově Korfu?

19. června 2013 v 16:16 Korfu
Stejně jako většina prázdninových letovisek je i řecký ostrov Korfu místem, kde lze strávit jak aktivní dovolenou plnou zábavy, kdy den rozhodně nekončí západem slunce, tak i klidnou pohodovou dovolenou, během které čas jen líně plyne a spěch je prakticky neznámým pojmem.

Jih ostrova, kam patří místa jako Kavos či Ipsos, je oblastí zábavy, diskoték a nočních klubů. Hlasitá hudba je zde téměř všudypřítomná a pláže se nevylidňují ani přes noc. Typické řecké taverny tu nahradily anglické puby a místo gyrosu se tu jako rychlé občerstvení prodávají hranolky, hamburgery a hotdogy.

Za návštěvu určitě stojí během dovolené na Korfu hlavní město ostrova Kerkyra. Turisté, kteří tráví dovolenou v letoviscích Moraitika nebo Benitses, to budou mít do Kerkyry jen pár minut jízdy. A zdejší pevnost a dlaší památky určitě stojí za vidění.

Dle mnohých, kteří již Korfu navštívili, je údajně nejhezčím letoviskem ostrova Kassiopi. Městečko působí velmi romanticky, neboť jde vlastně o malý přístav s restauracemi nahuštěnými podél pobřeží. Drobnou nevýhodou může být fakt, že k nejhezčím místům ke koupání je nutné jít 20 - 30 minut pěšky.

Potápění v Řecku

16. června 2013 v 22:52 Pevninské Řecko
Není třeba se hned vypravovat do Egypta, aby mohl potápěč oběvovat úžasné podvnodní scenerie. Určitě jsou i bližší destinace. Co třeba takové Řecko?

Během návštěvy Řecka mohou vyznavači potápění podnikat ponory v několika mořích. A sice ve Středozemním, Egejském, Krétském, Libyjském, Thráckém a Jónském. Skutečně, všechna tato moře totiž obklopují břehy Řecka. K prozkoumání zve v Řecku více než 14.000 kilometrů dlouhé, především skalnaté, pobřeží.

Řecká moře jsou považována za jedny z nejčistších v celém Středomoří. Pod vodou tu lze narazit na exotický podmořský život a nespočet pestrých barev, ze kterých někdy až oči přecházejí.

Důležité ovšem je předem si zjistit, kde je potápění povoleno a kde naopak zakázáno. Vyloučena jsou totiž místa, kde se nacházejí jsou archeologické památky či se provádějí nějaké práce. Památky se nesmí v žádném případě vyzdvihovat na hladinu a ani s nimi jakkoliv manipulovat. V některých lokalitách je též zakázáno se potápět s přístrojem. Další přísný zákaz platí na používání kombinace potápěčského přístroje a harpuny pod vodou.

Návštěva Akropole

6. června 2013 v 22:58 Pevninské Řecko
Řecké hlavní město Athény bylo od pradávna uctíváno jak bohy, tak obyčejnými smrtelníky. Dodnes do tohoto historického města směřují davy turistů, dychtící po atmosféře pradávného charizmatu, který město charakterizuje i v současnosti. Athény doslova žijí cestovním ruchem a jsou středem průmyslového, politického, hospodářského, finančního a samozřejmě kulturního života v Řecku. Počet obyvatel se pohybuje kolem 3,5 milionu a v letních měsících, kdy do města směřují davy turistů, pochopitelně stoupá.

Největší řecké město bylo od pradávna kolébkou civilizace a kultury. Zašlá sláva přetrvává dodnes v podobě velkolepých památek. Athény leží na poloostrově Attica nedaleko Saronského zálivu. Celé město bylo kdysi vystavěno kolem kopce Akropolis s Akropolí Parthenon, který se začal budovat již v roce 447 před Kristem. Nyní je hlavní dominantou města.