Kam na ostrově Korfu?

19. června 2013 v 16:16 |  Korfu
Stejně jako většina prázdninových letovisek je i řecký ostrov Korfu místem, kde lze strávit jak aktivní dovolenou plnou zábavy, kdy den rozhodně nekončí západem slunce, tak i klidnou pohodovou dovolenou, během které čas jen líně plyne a spěch je prakticky neznámým pojmem.

Jih ostrova, kam patří místa jako Kavos či Ipsos, je oblastí zábavy, diskoték a nočních klubů. Hlasitá hudba je zde téměř všudypřítomná a pláže se nevylidňují ani přes noc. Typické řecké taverny tu nahradily anglické puby a místo gyrosu se tu jako rychlé občerstvení prodávají hranolky, hamburgery a hotdogy.

Za návštěvu určitě stojí během dovolené na Korfu hlavní město ostrova Kerkyra. Turisté, kteří tráví dovolenou v letoviscích Moraitika nebo Benitses, to budou mít do Kerkyry jen pár minut jízdy. A zdejší pevnost a dlaší památky určitě stojí za vidění.

Dle mnohých, kteří již Korfu navštívili, je údajně nejhezčím letoviskem ostrova Kassiopi. Městečko působí velmi romanticky, neboť jde vlastně o malý přístav s restauracemi nahuštěnými podél pobřeží. Drobnou nevýhodou může být fakt, že k nejhezčím místům ke koupání je nutné jít 20 - 30 minut pěšky.


Vyznavači surfingu a windsurfingu budou mířit na západní pobřeží ostrova. Směrem na západ je moře otevřené a na zdejších plážích se lámou vlny znatelně větší než na opačné straně Korfu. Právě zde na západě se nacházejí oblíbená letoviska Agios Stefanos, Agios Georgios a Agios Gordis. Středisko Agios Georgios, které je situováno poněkud jižněji, má hezkou pláž s dobrým přístupem do vody. Stejně tak lze ale v okolí najít místa, kde budou po klidu prahnoucí turisté naprosto sami. Agios Gordis je, na rozdíl od Kavosu nebo Ipsosu, příkladem typického Řecka. Domy místních obyvatel jsou zde spolu s tavernami namačkány podél údolí, které končí působivou středomořskou pláží.

Západ ostrova rozhodně není ideálním místem pro turisty, kteří hledají pulzující letoviska a zábavu do ranních hodin. V těchto místech rušný noční život prakticky neexistuje a na návštěvníky zde čekají spíše klidné typické taverny a romantické západy slunce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama