Parga

30. června 2013 v 22:51 |  Pevninské Řecko
Oblast kolem Pargy je celá tak trošku izolovaná od zbytku Řecka. Naštěstí se ale již se pracuje na výstavbě nové dálnice. Ta propojí Pargu s pevninským Řeckem a měla by tomuto místečku umožnit se stát oblíbenou turistickou destinací. V Parze je totiž možné se setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Koupající se turisté mají výhled na ostrov Paxos a jižní část ostrova Korfu. Při dobrém počasí lze dohlédnou dokonce až na ostrov Lefkada. Výhodou Epirské riviery je fakt, že vzhledem k blízkosti okolních ostrovů je možné se pravidelně vypravovat na jednodenní poznávací výlety okolních ostrovů a večer se vracet na svůj tichý a útulný poloostrov. Ti akčnější si pak vypravují i do nedaleké Albánie. Na poloostrově se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů a je chráněným přírodním územím.


K odpočinku u moře je možné volit hned z několika pláží. Skoro v centru města leží Krioneri, ale vzhledem k její velikosti bývá v letní sezóně často přeplněná. A proto se vyznavači soukromí vypravují na pláže více vzdálené od centra.

K tomu často využívají vodní taxi, které turisty naloží a vylodí přímo na dané pláži. Autem nebo skútrem je možné se dopravit na pláž Lichnos. Ta je od města vzdálena asi 4 kilometry a je považována za jednu z nejkrásnějších. V neposlední řadě je pak třeba zmínit oblázkovou pláži Valtos, která je několik kilometrů dlouhá a míří na ni většina dovolenkářů.

S vypůjčeným šlapadlem lze strávit příjemné chvíle na malém ostrůvku v zálivu Panagia. Malebné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře, v kterém lze načerpat spousty nových sil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama