Potápění v Řecku

16. června 2013 v 22:52 |  Pevninské Řecko
Není třeba se hned vypravovat do Egypta, aby mohl potápěč oběvovat úžasné podvnodní scenerie. Určitě jsou i bližší destinace. Co třeba takové Řecko?

Během návštěvy Řecka mohou vyznavači potápění podnikat ponory v několika mořích. A sice ve Středozemním, Egejském, Krétském, Libyjském, Thráckém a Jónském. Skutečně, všechna tato moře totiž obklopují břehy Řecka. K prozkoumání zve v Řecku více než 14.000 kilometrů dlouhé, především skalnaté, pobřeží.

Řecká moře jsou považována za jedny z nejčistších v celém Středomoří. Pod vodou tu lze narazit na exotický podmořský život a nespočet pestrých barev, ze kterých někdy až oči přecházejí.

Důležité ovšem je předem si zjistit, kde je potápění povoleno a kde naopak zakázáno. Vyloučena jsou totiž místa, kde se nacházejí jsou archeologické památky či se provádějí nějaké práce. Památky se nesmí v žádném případě vyzdvihovat na hladinu a ani s nimi jakkoliv manipulovat. V některých lokalitách je též zakázáno se potápět s přístrojem. Další přísný zákaz platí na používání kombinace potápěčského přístroje a harpuny pod vodou.


Ale i přes všechny zákazy a příkazy potápěči do Řecka rádi jezdí a objevují zdejší podvodní svět. Vždyť tyto pokyny slouží především k ochraně místního podmořského světa a památek.

Ty nejlepší potápěčské lokality se nacházejí na Lefkadě, Chalkidiki, Rhodu, Zakynthosu nebo na Olympské riviéře. Největší potápěčské školy jsou pak v Attice, na Krétě, na Kykladských ostrovech, Dodekanéských ostrovech nebo v Makedonii a Peloponésu.

Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak zkušení potápěči, na které v Řecku čekají obtížnější terény v podobě jeskyní či nočních ponorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama