Jižní Kréta

3. července 2013 v 14:44 |  Kréta
Jižní pobřeží ostrova Kréta se od severního liší především tím, že podél Středozemního moře se nachází pouze několik málo letovisek. Tím nejznámějším je bezesporu Paleochora.

Letadla s turisty, mířícími na zájezdy na Krétu do Paleochory, přistávají buď v Heraklionu, nebo v Chanii, a ti pak nasedají do autobusů, která zajišťují transfer do Paleochory a dalších jižních letovisek. Delší jízda autobusem po příletu nemusí vyhovovat každému, ale stojí za to ji absolvovat.

Paleochora je totiž jedním z mála míst na Krétě, kde na turisty ještě stále dýchá atmosféra starého Řecka. Hotelů se zde nachází jen minimum a cestovní kanceláře nabízejí v Paleochoře především ubytování v soukromí nebo v nejrůznějších typech apartmánů.

Paleochora sama je situovány na malý poloostrov, vybíhající do moře. Pro přímořské letovisko poloha takřka ideální: městečko má hned 2 pláže. Jedna je písčitá, druhá oblázková. Ke změně místa, kde se návštěvníci Paleochory mohou koupat, stačí pouhých 10 minut cesty.


Další zajímavostí Paleochory na ostrově Kréta je fakt, že se každý večer uzavírá vjezd automobilům do města. Důvod je prozaický: Paleochora se totiž s blížící se nocí mění v jednu velkou tavernu. Místní vytahují před domky stoly, židle a nabízejí tak turistům možnost povečeřet při západu slunce.

Jak již bylo řečeno, v Paleochoře prakticky neexistují hotely s polopenzí či all inclusive stravováním. Místní již tak nějak počítají s tím, že turisté nudou chodit jíst do taveren, bufetů nebo si sami něco uvaří. I to je důvodem, proč v okolí městečka stojí velké množství obchůdku s čerstvými surovinami, jejichž ceny rozhodně nejsou přemrštěné. Chutný gyros se zde dá pořídit za 2 eura, litr místního vína stojí stejnou částku.

V Paleochoře nepřijdou zkrátka ani milovníci pěší turistiky. Pěšky se dá vyrazit na pláž Anidri, na které nechybí taverna a sociální zařízení, takže se na ní dá příjemně strávit celý den. Pro ty, kterým věk, zdraví či prostá pohodlnost nedovolí absolvovat cestu po svých, je zde ještě možnost vypůjčit si automobil a na pláž Anidri vyrazit v pohodlí motorového vozidla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol* Nikol* | Web | 3. července 2013 v 14:51

ty jo, vypadá to tam nádherně :)

2 Biby ♥ Biby ♥ | Web | 3. července 2013 v 14:53

Súhlasím s Nikol*! :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama