Soutěska Samaria, Kréta I.

18. července 2013 v 15:18 |  Kréta
Kdo navštíví Krétu, neměl by si nechat ujít výlet do soutěsky Samaria. Kdo výlet někdy absolvoval, jistě vám potvrdí, že návštěva jejího kaňonu je bezesporu nezapomenutelným zážitkem.

Kaňon se nachází v národním parku Samaria a je otevřen od května do října. Během deštivých dní je kaňon uzavřen, protože hrozí sesuvy půdy nebo pády velkých kamenů. V té době není průchod bezpečný.

Cesta začíná ve výšce 1250 metrů a je dlouhá necelých 16 kilometrů. Pozorovat zde lze unikátní přírodu a při troše štěstí lze zahlédnout supa bělohlavého, orla skalního, kozy Kri-Kri, jezevce, lasičky či kuny. Po celé délce soutěsky rostou stovky voňavých rostlin a jejich vůně provází výletníky během celé cesty.


Většina fotografií, které turisté během cesty pořídí a které je možné vidět na Internetu při zmínkách o Samarii, je z místa zvaného Železná brána. V tomto místě skály dosahují výšky 500 metrů a kaňon je zde široký jen 3,5 metru. Ti, kteří se na Krétu vypraví brzy na jaře, musí v těchto místech počítat s větším potokem, který budete třeba přebrodit.

Průchod kaňonem je sice zpoplatněn, ale za tento poplatek je turistům přidělen průvodce, který se po celou cestu stará o bezpečnost výletníků tak, aby touto soutěskou prošli bez problémů a bez nějakého zranění. V případě potřeby je zde k dispozici i doktor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama