Soutěska Samaria, Kréta II.

26. července 2013 v 17:57 |  Kréta
Nejlepší doba pro začátek tůry soutěskou Samaria je časné ráno. Jde totiž o velmi populární turistickou atrakci a v pozdějších hodinách míří ke kaňonu značný počet turistů. Podle posledních zdrojů prošlo během sezóny kaňonem denně až těžko uvěřitelných 5.000 lidí.

V odpoledních hodinách už nemusí být návštěvníkům vstup do kaňonu umožněn, neboť by nebylo zaručeno, že průchod bude možné dokončit ještě během denního světla.

Kaňon Samaria vznikl působením proudící vody a voda dodnes jeho podobu tvaruje. V létě po jeho dně tečou jen malé potůčky, ty se ale v zimních období mění na divoké proudy, které svou silou dno kaňonu tvarují.


A co je doporučováno vzít si na tento výlet s sebou? Rozhodně vhodnou pevnou turistickou obuv, s kterou nebude problém ujít oněch 16 kilometrů. Dobré je být vybaven též nádobou na vodu, do které je možné během cesty nabírat vodu z místních pitných pramenů. Po cestě se nenachází žádný stánek s občerstvením, proto je dobré si do batůžku přibalit též vydatnou svačinu.

Celý výlet je velmi zajímavým dobrodružným výletem, z kterého si turisté odnášejí plno zážitků a především působivé fotografie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama