Ostrov Alonissos

25. srpna 2013 v 18:35 |  Alonissos
Novinkou z pohledu cestování je mezi řeckými ostrovy ostrov Alonissos. Nachází se mezi známějšími ostrovy Skiathos a Skopelos, které bývají často označovány jako diamanty severních Sporad.

Na Alonissu je prý možné každý večer pozorovat jedny z nejhezčích západů slunce v celém Středomoří a je též součástí unikátního mořského parku. Doprava z a do Alonisských letovisek je zajišťována trajekty z ostrova Skiathos, neboť na Alonissu není mezinárodní letiště.

Alonissos má rozlohu pouhých 63 km čtverečních a stálých obyvatel jen něco málo přes 3.000. Právě proto je zatím ještě stále nedotčen masivním cestovním ruchem a turisté zde nalézají především klid a pohodu.


Při procházkách krajinou musí každý zákonitě narazit na záplavu divoce rostoucích léčivých bylin. Tato skutečnost je důvodem, proč se ostrovu někdy přezdívá přírodní kvetoucí lékárna.

V roce 1992 byl vyhlášen národním mořským parkem. Ve vodách kolem ostrova žije posledních několik stovek exemplářů tuleně středomořského. Nedá se ale předpokládat, že každý, kdo sem zavítá, také nějakého tuleně spatří. Tuleni jsou velmi plachá zvířata, takže mít možnost tuleně vidět na vlastní oči či jej moci nafilmovat je spíše otázkou štěstí než pravidlem.

Koho přestane bavit slunit se na pláži, může vyrazit na výlet do městeček Alonissos nebo Patitiri. Alonisské hlavní město bylo v roce 1965 zničeno silným zemětřesením. Místní samospráva se poté přesunula do přístavu Patitiri.

Turisté na ostrově mohou obdivovat nejen jeho bohatou historii, ale i si v místních obchůdcích také si nakoupit nejrůznější suvenýry nebo si dát v některé z místních kaváren výbornou řeckou kávu. Komu chutnají mořské plody, neměl by vynechat ochutnávku čerstvých ryb, které umí místní kuchaři delikátně upravit na všemožné způsoby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama