Ostrov Rhodos

1. srpna 2013 v 18:58 |  Rhodos
Řecký ostrov Rhodos patří do skupiny Dodekanéských ostrovů v západní části řecka, mezi kterým je ostrovem největším. V celořeckém měřítku je pak čtvrtým největším ostrovem.

Jeho břehy jsou omývány Egejským mořem ze severu a Středozemním mořem z jihu. Mezi severní částí ostrova a tureckou pevninou se nachází asi 10 km široký průliv. Turisty je tato destinace často vyhledávaná nejen pro své památky, ale též pro stálé teplé podnebí.

Podél severního pobřeží bývá často větrno, tudíž je často vyhledáváno vyznavači windsurfingu a kiteboardingu. Písečných pláží je zde poskrovnu, převládají hlavně oblázkové a skalnaté. Absence písku je ale zároveň důvodem, proč je podél severního pobřeží ostrova moře tak průzračně čisté a přímo ideální k potápění a šnorchlování.


Na obdivovatele památek tu čekají dvě zříceniny hradů Kritini a Monolithos. Z obou je krásný výhled na moře a okolní ostrůvky. Při návštěvě hlavního města ostrova stojí za vidění geograficky zajímavé místo, kde se střetává Egejské a Středozemní moře.

Na východním pobřeží ostrova Rhodos se nacházejí především písčité pláže. Z toho důvodu se zde nalézá daleko více hotelů a dalších ubytovacích zařízení než na západním pobřeží. Písčité pláže vyhledávají převážně rodiny s dětmi, protože je tu pozvolný vstup do moře.

Na plážích je možné vyzkoušet řadu vodních sportů a zábavných atrakcí jako je let na padáku taženém motorovým člunem nebo jízda na banánu. Mezi nejznámější střediska východní části ostrova patří Lindos, Faliraki a Kolymbia.

Za návštěvu stojí pěkná dlouhá písečná pláž Tsambika. Protože se u ní nenachází žádný hotel, turisté se na ni dopravují vypůjčenými auty či skůtry. Na pláži se ovšem nachází vše pro strávení příjemného dne jako jsou taverny a bary. A samozřejmě zde nechybí sprchy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol* Nikol* | Web | 1. srpna 2013 v 19:02

Rhodos je nádherný, ráda bych tam mrkla :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama