Září 2013

Olympská riviéra

5. září 2013 v 17:18 Pevninské Řecko
Místo jako stvořené k odpočinku a lenošení na pláži se nachází na severovýchodě Řecka. Bývá označováno jako Olympská riviéra a nachází se přímo na úpatí posvátné hory bohů.

Na turisty, kteří se na zájezd na Olympskou rivieru vypraví, zde čekají stovky kilometrů prázdninového ráje. Z celé Evropy sem každým rokem míří nespočet turistů, které přitahuje nejen bájná hora Olymp, ale krásná příroda a především dlouhé písečné pláže podél celého pobřeží.

Ty jsou vyhlášeny svou čistotou a plným právem jim byla udělena Modrá vlajka EU za kvalitu. Břehy Olympské riviéry jsou omývány Egejským mořem s nádherně tyrkysově modrou vodou.

Mezi nejznámější letoviska na Olympské riviéře paří Paralia, Litochoro, Nei Pori, Leptokaria, Messagala a Dion. Ve všech střediscích se nachází několik vynikajících restaurací, které svou nabídku prezentují v českém jazyce a hlavně za velmi příznivé ceny. Liché jsou tedy obavy, že pobyt na Olmpské riviéře je třeba objednávat včetně stravování.

Ostrov Mykonos

2. září 2013 v 23:48 Mykonos
Řecký ostrov Mykonos je součástí Kykladských ostrovů, ležících ve Středozemním moři. Nachází se jihovýchodně od ostrova Tinos, severním směrem od mnohem známějších ostrovů Paros a Naxos.

Je poměrně malým ostrovem, jeho rozloha činí jen asi 86 km2. Největší město ostrova se jmenuje jako ostrov sám, tedy Mykonos.

Má žulové podloží, takže jako na většině řeckých ostrovů je i zde znatelný problém s nedostatkem pitné vody. Byl pojmenován po Apollovu vnukovi Mykonovi. Protože bylo na ostrově vybudováno mezinárodní letiště, turisté se sem mohou dopravit buď letecky, nebo trajektem.