Olympská riviéra

5. září 2013 v 17:18 |  Pevninské Řecko
Místo jako stvořené k odpočinku a lenošení na pláži se nachází na severovýchodě Řecka. Bývá označováno jako Olympská riviéra a nachází se přímo na úpatí posvátné hory bohů.

Na turisty, kteří se na zájezd na Olympskou rivieru vypraví, zde čekají stovky kilometrů prázdninového ráje. Z celé Evropy sem každým rokem míří nespočet turistů, které přitahuje nejen bájná hora Olymp, ale krásná příroda a především dlouhé písečné pláže podél celého pobřeží.

Ty jsou vyhlášeny svou čistotou a plným právem jim byla udělena Modrá vlajka EU za kvalitu. Břehy Olympské riviéry jsou omývány Egejským mořem s nádherně tyrkysově modrou vodou.

Mezi nejznámější letoviska na Olympské riviéře paří Paralia, Litochoro, Nei Pori, Leptokaria, Messagala a Dion. Ve všech střediscích se nachází několik vynikajících restaurací, které svou nabídku prezentují v českém jazyce a hlavně za velmi příznivé ceny. Liché jsou tedy obavy, že pobyt na Olmpské riviéře je třeba objednávat včetně stravování.


V okolí Olympu je čisté ovzduší, které ovlivňuj právě horské klima. Díky této skutečnosti je toto místo vyhledávané lidmi trpícími alergií či kožními problémy.

Koho omrzí lenošení na pláži, může se vydat z poznáním bohaté řecké historie na hrad Platamon, který se tyčí vysoko nad pobřežím nebo do krápníková jeskyně Spilia s vinným sklípkem. Dalším oblíbeným cílem bývá magnetická hora Lifidra, na které funguje věci opačně, než jak člověk očekává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama