Ostrov Mykonos

2. září 2013 v 23:48 |  Mykonos
Řecký ostrov Mykonos je součástí Kykladských ostrovů, ležících ve Středozemním moři. Nachází se jihovýchodně od ostrova Tinos, severním směrem od mnohem známějších ostrovů Paros a Naxos.

Je poměrně malým ostrovem, jeho rozloha činí jen asi 86 km2. Největší město ostrova se jmenuje jako ostrov sám, tedy Mykonos.

Má žulové podloží, takže jako na většině řeckých ostrovů je i zde znatelný problém s nedostatkem pitné vody. Byl pojmenován po Apollovu vnukovi Mykonovi. Protože bylo na ostrově vybudováno mezinárodní letiště, turisté se sem mohou dopravit buď letecky, nebo trajektem.


V dnešní době patří Mykonos mezi nejvíce oblíbené řecké destinace. Místo je proslulé velkým množstvím dochovaných větrných mlýnů, které jsou rozesety po celém ostrově. Pro svou krásnou přírodu, kvalitní služby a luxusnějším hotelům si ho ke své dovolené volí často známé osobnosti či movitější turisté, kteří sem míří po moři svými luxusními jachtami popřípadě letecky z Athén

Mykonoské počasí je velmi příjemné. Léta jsou teplotně horká a prší zde jen velmi zřídka. Na některých místech na Mykonu je dost větrno. Ta však právě lákají nadšené surfaře, kiteboardery a další milovníky podobných větrných sportů, kteří se tu dokáží jaksepatří vyřádit.

Velkým lákadlem jsou pro pro turisty bezesporu mykonoské pláže. Ty jsou převážně písčité, voda je krásně čistá a služeb je tu dostatek. Jedná se jak o sporty, tak o restaurace a taverny.

Mezi top pláže se řadí Paradise, Super paradise, Elia, Platis Yialos či Psarou. Největší pláží na ostrově je Kalo Livadi. Pro lepší poznání všech místech si lze zapůjčit auto nebo kolo a vyrazit za poznáním po celém Mykonu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama