Říjen 2013

Santorini

6. října 2013 v 21:34 Santorini
Středomořský ostrov Santorini má několik poznávacích znamení. Patří k nim bíle natřené domky s modrými okenicemi a pláže s černým pískem. Nevelký ostrůvek patří k těm nejromantičtějším místům na naší planetě a letní dovolená na Santorini na jeho skalnatém pobřeží k těm nejpůsobivějším zážitkům na celý život.

Nevýhodou pobytu v santorinských letoviscích je cena ubytování. Zdejší hotely rozhodně nepatří k nejlevnějším nejen v Řecku, ale celém Středomoří. Pobyt v průběhu hlavní sezóny se v těch nejluxusnějších hotelech může vyšplhat až přes 100.000 Kč za osobu.

I přes značnou finanční náročnost se Thera, jak se také ostrov někdy nazývá, těší mezi turisty nebývalé přízni a každým rokem sem dorazí téměř půl milionu turistů z celého světa. Je pravdou, že většina z nich připluje ranním trajektem, na ostrově stráví den a večer odsud opět odplouvají. Důvodem mohou být jak vysoké ceny za ubytování v porovnání s okolními ostrovy, tak i daleko prozaičtější fakt, že na Santorini už zkrátka není žádný pokoj volný.