Santorini

6. října 2013 v 21:34 |  Santorini
Středomořský ostrov Santorini má několik poznávacích znamení. Patří k nim bíle natřené domky s modrými okenicemi a pláže s černým pískem. Nevelký ostrůvek patří k těm nejromantičtějším místům na naší planetě a letní dovolená na Santorini na jeho skalnatém pobřeží k těm nejpůsobivějším zážitkům na celý život.

Nevýhodou pobytu v santorinských letoviscích je cena ubytování. Zdejší hotely rozhodně nepatří k nejlevnějším nejen v Řecku, ale celém Středomoří. Pobyt v průběhu hlavní sezóny se v těch nejluxusnějších hotelech může vyšplhat až přes 100.000 Kč za osobu.

I přes značnou finanční náročnost se Thera, jak se také ostrov někdy nazývá, těší mezi turisty nebývalé přízni a každým rokem sem dorazí téměř půl milionu turistů z celého světa. Je pravdou, že většina z nich připluje ranním trajektem, na ostrově stráví den a večer odsud opět odplouvají. Důvodem mohou být jak vysoké ceny za ubytování v porovnání s okolními ostrovy, tak i daleko prozaičtější fakt, že na Santorini už zkrátka není žádný pokoj volný.


Thera totiž patří k nejžádanějším evropským destinacím a movitá klientela neváhá utratit značné sumy za pobyt na ostrově. Kvalitních a luxusních hotelů se na Theře nachází bezpočet.

Nejznámějším letoviskem na Santorini je Imerovigli, nacházející se na severním pobřeží. Do hlavního města Thira je to z něj jen asi 2 kilometry, takže turisté ubytovaní v Imerovigli se mohou večer rozhodnout, zda zvolit pulzující noční život v Thiře nebo zůstat a užívat si klidu a pohody.

Imerovigli platí za jedno z nejkrásnějších míst ostrova. Dříve sem hojně jezdila nejen řecká smetánka, dnes je častým cílem třeba Woodyho Allena. Typické bílé domky jsou rozesety vysoko na útesech a tradiční architektuře byly přizpůsobeny i místní malé luxusní hotýlky.

Jen se vstupem k vodě je v Imerovigli problém, neboť letovisko nemá žádnou pláž a sestup po schodech dolů k mořské hladině trvá několik minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama