Únor 2014

Ostrov Karpathos

9. února 2014 v 21:55 Karpathos
Karpathos leží mezi turisticky známějšími ostrovy Rhodem a Krétou v Dodekánském souostroví (nebo též Dvanáctiostroví) v jihovýchodní části Egejského moře. Nejedná se nijak velký ostrov, na dálku měří jen necelých 50 km. Jeho velikost mu ovšem nebrání v získání popularity, které dosáhl především svou zatím nedotčenou divokou středomořskou přírodou.

Na jihu ostrova Karpathos převládá klidnější krajina se spoustou zeleně a pohodovou atmosférou, naproti tomu sever je poměrně drsný, s útesy a příkrými skalami padajícími až k mořské hladině. Vzhledem k tomu, že se začal na turistický ruch orientovat později než třeba dříve zmiňovaná Kréta, zachoval si své tradice, místní kulturu a původní přírodní podmínky až do současnosti.

Turisté dnes míří hlavně na jih ostrova, kde se podél pobřeží nacházejí dobře přístupné pláže s pozvolným vstupem do moře. V úplně nejjižnějším cípu se pak scházejí vyznavači plachtění, windsurfingu a kiteboardingu, neboť právě v této oblasti panují pro sporty, využívající sílu větru, ideální podmínky.